drukuj
Trzecie miejsce urzędników z Kujaw i Pomorza!
03/06/2019

X Mistrzostwa Polski Urzędów Wojewódzkich w piłce nożnej zakończone. Zwycięzcę tegorocznych rozgrywek wyłoniła seria rzutów karnych, w których lepsi okazali się być zawodnicy ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Reprezentanci Kujaw i Pomorza po bardzo dobrej postawie na boisku uplasowali się na najniższym stopniu podium.

Zawody w Mosinie (Wielkopolska) trwały dwa dni. Na sobotę zaplanowano fazę eliminacyjną, która  była podzielona na dwie grupy i rozgrywana w systemie „każdy z każdym”. Jako pierwsi z grupy B w fazie pucharowej zameldowali się urzędnicy z bydgoskiego urzędu, którzy wygrywali mecz za meczem.

Następnego dnia odbyły się spotkania fazy pucharowej, w których reprezentanci naszego województwa przegrali dopiero w półfinale. Lepsi okazali się wtedy zawodnicy ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy wyrwali zwycięstwo naszej drużynie dopiero po serii jedenastek.

Nasi zawodnicy zagrali w małym finale, gdzie spotkali się z obrońcami tytułu sprzed roku z małopolskiego. Dobra gra i skuteczność w ataku pozwoliła zwyciężyć mistrzów IX edycji 3-1 i uplasować się na trzecim miejscu.

O puchar ministra spraw wewnętrznych i administracji zaciekle walczyli zawodnicy ze śląska i Podkarpacia. W finale lepsi okazali się ślązacy, do których trafił puchar.

Skład drużyny Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego: Piotr Kozłowski (kapitan), Dominik Maik, Patryk Wiśniewski, Michał Śliż, Tomasz Mosiewicz, Paweł Kozikowski, Rafał Lewandowski, Arkadiusz Wróbel, Bartosz Kowalski, Łukasz Gryczka, Jarosław Hołda i Waldemar Nowicki.