drukuj
Wielki Festyn Pomidorowy w Jeziorach Wielkich
12/08/2019

W niedzielę wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w promocji słynącego ze wspaniałego smaku pomidora z gminy Jeziora Wielkie, czyli w Wielkim Festynie Pomidorowym.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy od tylu lat, działając tak prężnie na rzecz swojej małej ojczyzny, promują to, co ma ona najlepszego. W gminie Jeziora Wielkie tym najwspanialszym lokalnym produktem są, słynące z wyjątkowego smaku, pomidory. Serdecznie państwu dziękuję za zaangażowanie, pasję i wielkie serce, które wkładacie w swoją działalność – mówi przedstawiciel rządu w terenie.

Atrakcjami wakacyjnej imprezy, która od siedemnastu lat odbywa się w powiecie mogileńskim, były m.in. bitwa na pomidory, konkurs na najładniejszy tort pomidorowy, pokazy taneczne i koncerty. Na przybyłych mieszkańców czekały również liczne stoiska z pomidorowymi specjałami oraz produktami do uprawy tych warzyw.

W części oficjalnej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł RP Ewa Kozanecka wręczyli uczestnikom konkurencji, rolnikom oraz orkiestrze dętej zasłużone nagrody i wyróżnienia, w tym Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Wyróżnienia wręczone w imieniu minister Anny Gembickiej odebrały też Koła Gospodyń Wiejskich.

Na zakończenie zabawy, zagrała gwiazda tegorocznego festynu zespół Piękni i Młodzi.